Biedrība “Jēkabpils Uzņēmēju biedrība”

  • +371 27050795

  • jub.jekabpils@inbox.lv

  • A.Pormaļa 14,

  • Jēkabpils, LV-5201

  • 09:00 - 17:00

  • Pirmdiena - Piektdiena

Jēkabpils uzņēmēju biedrības biedri viesojas Jēkabpils cietumā, lai iepazītos ar ieslodzīto nodarbināšanas iespējām

Jēkabpils uzņēmēju biedrības biedri viesojas Jēkabpils cietumā, lai iepazītos ar ieslodzīto nodarbināšanas iespējām
06 Dec

Autors Jēkabpils Uzņēmēju Biedrība

Kategorija: Notikumi

image Komentāri (0)

Jēkabpils uzņēmēju biedrības biedri viesojas Jēkabpils cietumā, lai iepazītos ar ieslodzīto nodarbināšanas iespējām

Š. g. 6. decembrī Jēkabpils uzņēmēju biedrības (JUB) biedri devās vizītē uz Jēkabpils cietumu, lai klātienē pārrunātu un iepazītos ar ieslodzīto nodarbināšanas iespējām.

15. novembra Attīstības konsultatīvajā komisijas sēdē tika aktualizēts jautājums par ieslodzīto nodarbinātību. Uz komisijas sēdi bija ieradušies divi pārstāvji no Jēkabpils cietuma. Pārstāvji informēja, ka Jēkabpils cietums ir vienīgā ieslodzījuma vieta Latvijā, kur netiek nodarbināti ieslodzītie. Kā stāstīja cietuma pārstāvji, ieslodzītie ir ieinteresēti nodarbinātībā. Šajā sēdē JUB arī saņēma uzaicinājumu ierasties un klātienē iepazīties ar nodarbināšanas iespējām.

Apmeklējot Jēkabpils cietumu, vispirms JUB biedri tika iepazīstināti ar atklātā tipa cietumu. Pašlaik atklātā tipa cietumā sodu izcieš apmēram 20 ieslodzīto. Šī tipa cietumā ieslodzītos var nodarbināt ārpus ieslodzījuma vietas (ieslodzītais pats var doties uz uzņēmumu strādāt). Atklātā tipa cietuma ieslodzītais tiek nodarbināts kā ikviens darbinieks, t.i., ar viņu tiek slēgts darba līgums un tiek maksāta vismaz minimālā alga (nosakot pilna darba laiku). Grūtības varētu rasties, ja šī tipa cietuma ieslodzīto, būtu jānodarbina nakts maiņu darbā, jo ieslodzītais ārpus cietuma teritorijas var uzturēties tikai no plkst. 7:00 līdz 21:00 (nakts stundās ieslodzītajam ir jāatrodas cietuma teritorijā). Jāpiemin, ka JUB viesošanās laikā ieslodzītie izrādīja aktīvu interesi par nodarbināšanu kokapstrādes, būvniecības nozarēs, kā arī citās jomās.

Tālāk Jēkabpils cietuma pārstāvji JUB biedrus iepazīstināja ar slēgtā tipa cietumu. Šobrīd šī tipa cietumā sodu izcieš apmēram 200 ieslodzīto, no kuriem, kā minēja Jēkabpils cietuma pārstāvis, aptuveni 100 būtu ieinteresēti nodarbinātībā. JUB biedri iepazinās ar vairākām cietuma teritorijā esošajām ēkām un telpām, kur varētu izveidot uzņēmuma struktūrvienību. Izrādītās telpas nav ļoti plašas, vairāk piemērotas uzņēmumiem, kas darbojas šūšanas nozarē vai arī ražošanā, kur nav nepieciešamas lielizmēra tehnoloģiskās iekārtas. Telpās var izvietot darba galdus un tehnoloģiskās iekārtas, ko ir viegli pārvietot (telpas atrodas daudzstāvu ēkā). Jāpiemin, ka telpām ir nepieciešams kosmētiskais remonts. Tāpat cietuma pārstāvji piedāvāja nomāt angāru, kur varētu izvietot arī kādu ražošanas līniju.

Kā pastāstīja Jēkabpils cietuma pārstāvji, ja uzņēmējs nolemj “nākt iekšā” slēgtā tipa cietuma teritorijā ar darba aprīkojumu, ieslodzītos var nodarbināt maksājot viņiem vismaz 50% no minimālās algas. Ieslodzītos var nodarbināt kokgriešanā, kokapstrādē, šūšanā, metālapstrādē u.tml. darbos. Cietuma pārstāvji minēja, ka vairākiem ieslodzītajiem ir ļoti labas iemaņas kokgriešanā un kokapstrādē, par ko arī pārliecinājās JUB biedri, kad tika iepazīstināti ar ieslodzīto gatavotajiem buru kuģu modeļiem, kokā izgrieztajām un izdedzinātajām gleznām, kā arī bērnu attīstošajām rotaļlietām, ko ieslodzītie gatavo un dāvina Latvijas bērnu namiem.

Ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes sagatavoto informāciju par komercdarbības iespējām ieslodzījuma vietās varat iepazīties šeit.

Iesaki draugiem:

Komentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru