Biedrība “Jēkabpils Uzņēmēju biedrība”

  • +371 27050795

  • jub.jekabpils@inbox.lv

  • A.Pormaļa 14,

  • Jēkabpils, LV-5201

  • 09:00 - 17:00

  • Pirmdiena - Piektdiena

LTRK Jēkabpilī turpinās diskutēt par administratīvi teritoriālo reformu

LTRK Jēkabpilī turpinās diskutēt par administratīvi teritoriālo reformu
05 Feb

Autors Jēkabpils Uzņēmēju Biedrība

Kategorija: LTRK aktualitātes

image Komentāri (0)

LTRK Jēkabpilī turpinās diskutēt par administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu aicina uzņēmējus piedalīties diskusijā “Kā veicināt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijas reģionos”, lai runātu par uzlabojumiem, kas saistīti ar pārdomātu teritoriālo sadalījumu, uzlabojot uzņēmēju un sabiedrības dzīves vidi. Tikšanās notiks 15.februārī plkst.10:30 Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī.

Diskusiju mērķis ir rast idejas, kā izveidot uzņēmējiem un iedzīvotājiem izdevīgu un ekonomiski pamatotu modeli pašvaldību dalījumam tā, lai sabalansētu intereses dzīves vides uzlabošanai. Tāpat būtiski meklēt risinājumus tam, kā saimnieciski un efektīvi izlietot pieejamos finanšu resursu skolu, medicīnas un drošības iestāžu uzturēšanai, nodrošinot iespējami augstu pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitāti. Lai diskusijas būtu visaptverošas, pasākumā piedalīsies gan novadu iedzīvotāji un uzņēmēji, gan pašvaldību pārstāvji un vadītāji, kā arī pieaicinātie nozaru eksperti.

Konferenci ar uzrunām atklās LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un LTRK prezidents Aigars Rostovskis, taču pēc tam par situāciju Latvijā un savu redzējumu runās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, SIA “DLLA” valdes priekšsēdētājs Armands Lībietis, VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits un Pašvaldību departamenta direktora vietnieks Arnis Šults, IZM Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece un citi.
“Lai zinātu, kā nokļūt līdz ekonomiski un teritoriāli atbilstošam reģionālajam dalījumam, būtiski saprast, kādas problēmas pašreiz izjūt uzņēmēji un iedzīvotāji. Esam identificējuši to, ka patlaban vietvaldes nav ieinteresētas biznesa un investīciju piesaistīšanai un noturēšanai, kam jāmeklē risinājums un pareizi instrumenti, lai pašvaldības savā veidā konkurētu par to, ka bizness tiek reģistrēts tieši pie viņiem. Taču ir virkne vēl neizrunātu un neaptvertu problēmu, tādēļ esam uzsākuši aktīvas diskusijas dažādos reģionos, lai tādējādi spētu piedāvāt savu redzējumu gan atbildīgajiem ierēdņiem, gan politiķiem, nodrošinot efektīvas reformas un labākos risinājumus,” saka J.Endziņš.

Iepriekšējā diskusija par administratīvi teritoriālo reformu notika Bauskā, pulcējot gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus, gan arī novadu vadītājus. Tāpat vairāki pasākumi tiks rīkoti arī citos novados. Savukārt 5.aprīlī LTRK plāno rīkot ievērojamu forumu Jelgavā, lai jau precīzāk runātu par identificētajām problēmām, piedāvājot pirmos risinājumus administratīvi teritoriālās reformas veikšanai Latvijā.
Reģistrēties konferencei iespējams šeit: https://www.mitto.me/diskusija-15-02-krustpils/programma.
 
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

 

Pasākuma programma:

10:30 – 11:00 Ierašanās, kafija

11:00 – 11:05 Iepazīšanās. Moderators LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš

11:05 – 11:15 Atklāšana. LTRK prezidents Aigars Rostovskis

11:15 – 11:30 Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis

11:30 – 11:45 Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis

11:45 – 12:00 Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe 

12:00 – 13:00 Paneļdiskusija par tēmu "Funkcijas, kuras pašvaldībām jānodrošina uzņēmējiem": Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, Jēkabpils Uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs un SIA DLLA valdes priekšsēdētājs Armands Lībietis

13:00 – 14:00 Pusdienu pauze

14:00 – 14:20 VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits

14:20 – 14:40 VARAM Pašvaldību departamenta direktora vietnieks Arnis Šults

14:40 - 15:00 IZM Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece

15:00 – 16:20 Paneļdiskusija par tēmu “Skolu tīkls un izglītības pieejamība reģionos”: IZM Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece, VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, VARAM Pašvaldību departamenta direktora vietnieks Arnis Šults, Jēkabpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs 

16:20 – 16:45 Noslēguma kafijas pauze

 

Papildu informācijai:

Rūta Grikmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, LatvijaT. + 371 67830825
M. + 371 29630923
F. + 371 67820092
Ruta.Grikmane@chamber.lv
www.chamber.lv

Iesaki draugiem:

Komentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru