Biedrība “Jēkabpils Uzņēmēju biedrība”

  • +371 27050795

  • jub.jekabpils@inbox.lv

  • A.Pormaļa 14,

  • Jēkabpils, LV-5201

  • 09:00 - 17:00

  • Pirmdiena - Piektdiena

Veselības nedēļa 2018 Jēkabpilī

Veselības nedēļa 2018 Jēkabpilī
03 Apr

Autors Jēkabpils Uzņēmēju Biedrība

Kategorija: Aktualitātes

image Komentāri (0)

Veselības nedēļa 2018 Jēkabpilī

Veselības nedēļa šogad Jēkabpilī tiek plānota laikā no 23.līdz 29.aprīlim, un tās sauklis - “Jēkabpils vingro!”.

Pirmkārt, vēlos vēlreiz pievērst jēkabpiliešu uzmanību tam, ka

• vingrošana uzlabo iekšējo orgānu darbību, paaugstina vielmaiņu, attīsta muskuļus un nostiprina nervu sistēmu;

• vingrošana ir viens no efektīvākajiem mūža pagarināšanas līdzekļiem, labs organisma darbaspēju un veselības uzlabošanas līdzeklis, aktīvās atpūtas līdzeklis;

• vingrošanai nav vecuma un dzimuma ierobežojumu, ar to var nodarboties cilvēks jebkurā vecumā, ar dažādu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Jau no bērnības/agras jaunības jādara viss, lai saglabātu veselību un vairotu kvalitatīvi nodzīvotu gadu skaitu. Ikviena rokās ir rūpes un atbildība par paša veselību, sākot no veselīga dzīvesveida un beidzot ar regulārām veselības pārbaudēm.

Ir daudzi vingrošanas veidi. Vingrošanā var izmantot dažādus vingrojumus, ar kuriem pēc izvēles var iedarboties uz dažādām cilvēka organisma sistēmām. Tāpēc, otrkārt, Veselības nedēļā vēlos aktualizēt iespējas, kādas piedāvā Jēkabpils sporta centri, sporta klubi, fitnesa zāles, treneri, fizioterapeiti, aicinot piedāvāt jēkabpiliešiem bez maksas iepazīties ar vingrošanas veidiem un iespējām.

23.aprīlī kopā ar Jēkabpils Tūrisma informācijas centru atklāsim Veselības nedēļu Jēkabpils Meža parkā ar aktīvu pastaigu ar vingrošanas elementiem - iepazīsim meža takas un atcerēsimies parka tapšanas pirmsākumus. Pulcēšanās Jēkabpils Meža parkā pie uzraksta "Veselības taka" 23.aprīlī no plkst. 17:00 līdz 17:30.

Veselības nedēļā rīkot atvērto durvju dienas atsaukušies vairāki dalībnieki:

Fizioterapeite Jekaterina Petroka Veselības nedēļā grūtniecēm piedāvā apmeklēt nodarbības baseinā 24.04. plkst. 18:00 un 26.04. plkst. 11:30. Nodarbības notiks Citrus SPA zonas baseinā, kur ūdens temperatūra ir 30°C. Piedalīties nodarbībā var sākot ar 13.grūtniecības nedēļu, iepriekš konsultējoties ar savu ārstu-ginekologu. 1-2 h pirms nodarbības nav ieteicams ēst, pirms nodarbības vēlams noņemt visu kosmētiku (tai skaitā krēmus), lai izvairītos no alerģiskām reakcijām. Uz nodarbību nākot, līdzi jāņem maiņas apavi, savs dvielis un, ja nepieciešams - ūdens. Peldcepure nav nepieciešama. Nodarbības ilgums ir līdz 45 minūtēm. Dalībnieču skaits grupās no 3-6/7 dalībniecēm, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26009460.

Peldēšanas trenere Jolanta Grugule 24.aprīlī piedāvā apmeklēt ūdens aerobikas nodarbību no plkst. 19:30-20:15 Citrus SPA sporta baseinā.

Dalībniekiem līdzi jāņem: mazgāšanās piederumi, dvielis, maiņas apavi, vēlams gumijotas čības, ar kurām pārvietoties peldbaseina telpās, dvielis, nepieciešama peldcepure. Dalībniekiem, kuriem ir nelielas vai nav iemaņu peldēšanā, pirms nodarbības noteikti jābrīdina trenere, lai var plānot dalībnieku izvietojumu peldbaseinā. Seklajā galā peldbaseina dziļums ir 1.40, dziļajā, 2.20! Nodarbībā drīkst piedalīties arī bez peldēt prasmēm! Pieteikšanās pa tālruni 26440397.

"A Fitness" trenažieru zāle 24. aprīlī visu dienu piedāvā iepazīties ar piedāvātajām iespējām būt fiziski aktīviem. Treneris Agnis būs pieejams no 9:00-12:00 un no plkst.16:00-19:00 (pieteikšanās pa tālr. 26181739). Trenere Solvita vadīs grupu nodarbību no plkst. 17:00-18:30/19:00 (pieteikšanās pa tālr. 29478215). Treneris Aleksandrs būs no plkst.17:00-19:00 (pieteikšanās pa tālr. 26438284).

Jēkabpils Aerobikas zāles trenere Dace Valtere 25.aprīlī plkst. 17.30 piedāvā apmeklēt Step aerobikas nodarbību. Vietu skaits Jēkabpils aerobikas zālē ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29885857. Adrese - Jaunā iela 16, 1.stāvs. Veselības nedēļā Dace Valtere viesosies arī Jēkabpils Sociālā dienesta Dienas aprūpes centrā “Rosme”, uz aktīvu fizisku izkustēšanos aicinot centra apmeklētājus un darbiniekus!

27.aprīlī plkst. 17.30 turpat Aerobikas zālē trenere Solvita Podniece piedāvā apmeklēt pilates nodarbību, pieteikšanās pa tālr.29478215.

Fizioterapeite Ilva Jurgeviča 27.aprīlī plkst. 17.00 Fizioterapijas centrā (Rīgas iela 129) piedāvā ārstniecisko vingrošanu pieaugušajiem. Vingrošanā tiks pielietoti muskuļu spēka un stiepšanās vingrojumi, kā arī līdzsvara un koordinācijas vingrojumi uz paklājiņiem muguras veselībai. Līdzi nepieciešams ņemt sporta tērpu. Vietu skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29883438.

Arta Brūvere, fizioterapeite, Aerobikas zālē (Jaunajā ielā 16, 1.stāvs) piedāvā apmeklēt nodarbības "Ārstnieciskā vingrošana. Vesela mugura". Ārstnieciskās vingrošanas galvenais mērķis ir mazināt un likvidēt pacienta funkcionālos traucējumus un sāpes, atgriežot viņu ierastajā vidē. Ārstnieciskā vingrošana nostiprina muguras muskulatūru, kā arī veido skaistu, proporcionālu augumu. Nodarbību laiks: 25.aprīlī plkst. 18.40 un 28.aprīlī plkst. 14.00. Pieteikšanās pa tālruni 28602961.

Sporta zāle VFS Fitness piedāvā apmeklēt bezmaksas nodarbības 28.aprīlī:

Plkst. 10:00 - 11:00 - TRX (vidējās intensitātes nodarbība uz piekares sistēmām TRX, kur galvenais slodzes elements ir katra lietotāja ķermeņa svars. Sistēma piemērota kā iesācējiem, tā profesionāliem sportotājiem);

Plkst. 11:30 - 12:30 - Bodypump (intensīvs spēka treniņš, kurā tiek izmantots stepa solis, svaru stienis, svaru ripas. Tā galvenā atšķirība no pārējām spēka nodarbībām – ātrais temps un liels atkārtojumu skaits);

Plkst. 15:00 - 16:00 - Bulgarian BAG (augstas intensitātes treniņš, kurā tiek izmantota bulgāru soma. Treniņā tiek nostiprināti muskuļi rokām, pleciem, mugurai, kājām un rotācijas muskuļiem, tiek uzlabota arī koordinācija, plecu un locītavu kustība);

Plkst. 17:00 - 18:00 – TRX. Nodarbības vadīs treneris Ingus Zolbergs, pieteikšanās pa tālr. 27034393 vai reģistrējoties caur mājas lapu www.fitnessvfs.lv, vietu skaits ierobežots. Adrese; Jaunā iela 16 (3.stāvs), Jēkabpilī.

Veselības nedēļā piedāvā bibliotēkas:

Jēkabpils Pilsētas bibliotēka 25.aprīlī aicina piedalīties pārgājienā ar saukli "EJAM!" maršrutā Vecpilsētas laukums - Ādamsona saliņā - Vecpilsētas laukums.

Jēkabpils Galvenā bibliotēkā projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049) 13., 20.un 27.aprīlī no plkst.14.00 līdz 17.00 tiek organizētas interaktīvas nodarbības "Veselīgs uzturs dzīves kvalitātei". 27.aprīlī nodarbība notiks Veselības nedēļā “Jēkabpils vingro!”. Šajā nodarbībā tiks iekļauts pamata ikdienas vingrojumu kompleksa apguves pamatojums un metodika, dalībnieki tiks izglītoti par to, ka veselīgs uzturs, nekombinējot to ar citiem veselīga dzīvesveida paradumiem, tādiem kā, piemēram, fiziskās aktivitātes, nenodrošina pilnvērtīgus veselīga dzīvesveida paradumus.

Jau trešo gadu aktīvi ar dažādām aktivitātēm Veselības nedēļā piedalīsies Izglītības iestādes, kuras dažādus veselību veicinošos pasākumus organizē arī visa mācību gada garumā.

Pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Bērziņš” plāno dažādas aktivitātes visas nedēļas laikā:

• Pirmdiena. Smejies vesels! (multfilmu noskatīšanās).

• Otrdiena. Dziesmas un rotaļas ar kustībām.

• Trešdiena. Ārstnieciskās tējas (to pielietojums un degustācija).

• Ceturtdiena. Skrējiens/pastaiga apkārt bērnudārzam.

• Piektdiena. Sporta aktivitātes “Ja vingri būsim, veseli kļūsim!”.

Katru dienu rīta vingrošana un dinamiskās pauzītes. Vingrošana svaigā gaisā pastaigas laikā.

PII "Kāpēcītis" Metodiskās Apvienības pirmsskolas pedagogiem vadītāja Ineta Aizporiete informē, ka 26.aprīlī plkst.10.00 Jēkabpils 3 vidusskolas sporta zālē (Slimnīcas ielā 5, Jēkabpils) tiek organizēti bērnu Sporta svētki Jēkabpils pilsētas un novadu pirmsskolas izglītības iestādēm, pirmsskolas grupām, kuras īsteno 6 – 7 gadus vecu bērnu obligāto apmācību.

PII "Zvaniņš" Veselības nedēļu iesāks ar kopīgo rīta vingrošanu, kurā piedalīsies bērni, vecāki un iestādes darbinieki, un katru nedēļas dienu ir ieplānotas arī dažādas citas ar veselīgu dzīvesveidu saistītas aktivitātes:

• Pirmdiena - "Veselo zobu diena" - par zobu higiēnu stāstīs iestādes medmāsa.

• Otrdiena - Sporta diena - "Jautrās stafetes". Šajā dienā sporta laukumā tiks organizētas dažādas sportiskas aktivitātes - stafetes, kustību rotaļas.

• Trešdiena - "Vitamīnu diena". Tiks gatavoti veselīgi salāti no augļiem un dārzeņiem.

• Ceturtdiena - "Tīro roku diena." Iestādes medmāsa stāstīs par roku higiēnu.

• Piektdiena. - Radošo darbu diena "Veselība". Pašu gatavotas grāmatas, bērnu darbi dažādās tehnikās.

Tiek plānota viesmākslinieku leļļu teātra izrāde "Vesels un priecīgs".

Jēkabpils pamatskolā tiek plānotas šādas aktivitātes:

• Rīta vingrošana klasēs;

• Dinamiskās pauzes mācību priekšmetu stundās, prāta vingrinājumi smadzeņu darbības aktivizēšanai;

• Kopīga pusdienlaika vingrošana skolas sporta zālē;

• Kustību rotaļas starpbrīžos skolas pagalmā.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijā sporta stundās visām klasēm tiek plānoti ielu vingrošanas elementi skolas stadionā, kā arī audzēkņiem būs iespēja izmēģināt jaunu, pašu gatavotu kustību spēli "Street Racket".

Veselības nedēļā piedāvā nevalstiskais sektors:

Jēkabpils Invalīdu biedrība (Jaunā iela 39i) 25.aprīlī plkst.10.00 aicina piedalīties vingrošanas nodarbībā senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Jau vairākus gadus nodarbības notiek katru trešdienu, tās vada biedrības vadītāja sporta skolotāja ar ilggadēju stāžu Raisa Kļaviņa. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Jauniešu klubs "13. pirmdiena" 23. aprīlī plkst. 17.00 Jēkabpils Tautas nama kamerzālē aicina jauniešus uz ikmēneša sarunu cikla "Kāpiens" tikšanos ar Jēkabpils volejbola komandas "Lūši" libero spēlētāju Dāvi Melni. Vairāk informācijas par tikšanos www.jekabpils-jauniesi.lv

Jau otro gadu Veselības nedēļu atbalsta Jēkabpils uzņēmēju biedrības (JUB) pārstāvji:

Jēkabpils Agrobiznesa koledža 26.aprīlī plkst.13.00 Jēkabpils Meža parkā organizēs Veselības dienu.

Paldies visiem, kuri atsaucās, bet joprojām tie, kuri vēlas sniegt savu artavu Veselības nedēļas veiksmīgākai norisei, var pieteikties rakstot jekabpils.veseliba@inbox.lv vai zvanot pa tālr.65207095.

Jēkabpilieši, būsim aktīvi, vingrosim kopā – būsim veselāki un laimīgāki!

Plašāka informācija par Veselības nedēļas pasākumiem un veselības veicināšanas pasākumiem pilsētā pieejama Jēkabpils pilsētas mājaslapā www.jekabpils.lv  sadaļā Sabiedrība-Veselība.

Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Iesaki draugiem:

Komentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru