Biedrība “Jēkabpils Uzņēmēju biedrība”

  • +371 27050795

  • jub.jekabpils@inbox.lv

  • A.Pormaļa 14,

  • Jēkabpils, LV-5201

  • 09:00 - 17:00

  • Pirmdiena - Piektdiena

SIA Rītausma

SIA “Rītausma” dibināta 1993. gadā. Uzņēmuma darbības veids ir dārzeņu audzēšana un realizācija. Dārzeņi tiek audzēti segtajās platībās un realizēti visos Latvijas reģionos, kā arī nedaudz eksportēti uz Igauniju. Šodien siltumnīcu kopējā zemstikla platība ir 5,6 hektāri, kurā tiek audzēti gurķi 2,5 ha, tomāti 2,7 ha un salāti 0,4 ha.

SIA “Rītausma” siltumnīcās ražošanas periodā tiek kopēji saražots ap 2000 t dārzeņu, tajā skaitā ap 100 t salātu (≈ 1 milj. salātu podiņu), ap 550 t gurķu, ap 1350 t tomātu produkcijas.

Šobrīd  uzņēmumā strādā 70 darbinieki, līdz ar to “Rītausma”  ir viens no lielākajiem un vadošajiem dārzeņu audzētājiem Latvijā.

Kopš 2009. gada uzņēmums ir kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” biedrs un 95 % izaudzēto dārzeņu tiek realizēti caur kooperatīvu, apgādājot  lielveikalu tīklus.

Savā darbības laikā ir izmēģinātas dažādas dārzeņu audzēšanas metodes. Sākumā tie tika audzēti melnzemē, tad akmensvatē, tagad tomātus un gurķus audzē kokosā (Profit) – kokosriekstu mizās, kas tiek transportētas pat no Šrilankas. Sākumā stādāmo materiālu sagatavoja paši – no sēkliņām audzēja stādus. Tagad tomātu un gurķu stādus atved gatavus no Somijas (Sigg plant). Salātus gan sēj un audzē paši. Salāti aug Aknīstes kūdrā (Nordtorf) un sēklas piegādā (Rijk Zwaan).

Savā 24 gadu darbības laikā uzņēmums ir daudz investējis jaunu un modernu ražošanas tehnoloģiju ieviešanā. Ir sava gāzes apkures katlu māja. Temperatūras regulēšana un minerālmēslu piegāde augiem norit automātiskā režīmā, par ko rūpējas datortehnika. Uzņēmums konsultējas un gūst pieredzi no Holandes, Somijas un Dānijas, speciālistiem.

Tomātu ziedu apputeksnēšanā talkā nāk Holandes un Beļģijas kamenes (Biobest), kas mitinās īpašās mājiņās. Četrpadsmit tādi namiņi spēj nodrošināt ražību viena hektāra platībā. 

 

SIA “Rītausma”

„Saules”, Sala,  Salas pagasts, Salas novads

Tālr. Nr. 65236736

E-pasts: info@ritausma.lv

www.ritausma.lv